» فوق برنامه آموزشگاه

آموزشگاه موسیقی و نقاشی هنر و اندیشه علاوه بر توجه به آموزش صحیح هنرجویان بر طبق استانداردها و تجارب آموزشی ،زمینه هایی فراتر و مرتبط برای هنرجویان ومدرسین و فعالان هنری ایجاد کرده است.دریک نگاه کلی ، فعالیت های فوق برنامه ی این آموزشگاه عبارتند از:

برپایی و شرکت در نمایشگاه های هنری
آموزشگاه موسیقی و نقاشی هنر و اندیشه با هدف نمایاندن فعالیت های هنری خود و ایجاد جاذبه خصوصا برای قشر جوان و نوجوان جهت یادگیری هنر تلاش می کند تا با ایجاد کارگاه های نقاشی و برپایی غرفه های هنری در نمایشگاه های مرتبط به این امر همت گمارد . تعدادی از نمایشگاه هایی که این آموزشگاه در آن ها حضور فعال داشته است عبارتند از :

     
            اجرای موسیقی و کارگاه نقاشی کودک آموزشگاه هنر و اندیشه-کاخ نیاوران

اجرای میدانی هنرجویان -خانه هنرمندان ایران - زمستان ۹۴ 

*برپایی نمایشگاه نقاشی و کنسرت هنرجویان آموزشگاه - شهرداری منطقه 2- 1381
*برپایی نمایشگاه آثار نقاشی استاد نوروزیان - گالری آموزشگاه - 1383
*برپایی غرفه آموزشگاه در اولین نشست مدیران موسسات فرهنگی و هنری سراسر کشور- میلاد نور - 1384
*برپایی غرفه آموزشگاه - فرهنگسرای نیاوران - 1386
*برپایی غرفه و کارگاه نقاشی کودکان و اجرای میدانی موسیقی توسط هنرجویان -جشنواره ی کودک و شاهنامه - کاخ نیاوران - 1387 
*برپایی غرفه آموزشگاه در نشست بین المللی نخبگان جوان - سالن اجلاس سران - 1389 
* برپایی نمایشگاه نقاشی آهو برای هنرجویان آموزشگاه - گالری شکوه - ۱۳۹۴ 
* برپایی ورکشاپ نقاشی کودکان - خانه هنرمندان ایران - ۱۳۹۴ 
* اجرای میدانی توسط هنرجویان مربوط به فستیوال اقلیم با عنوان گرافیک - موسیقی <این گراف یک صف نیست> - خانه هنرمندان ایران - زمستان ۹۴ 
* اجرای میدانی توسط هنرجویان مربوط به فستیوال اقلیم با عنوان گرافیک - موسیقی <این گراف یک صف نیست ۲> - خانه هنرمندان ایران - تابستان ۹۵ 

    
   فرهنگسرای نیاوران                 گالری آموزشگاه                     سالن اجلاس

ورکشاپ نقاشی کودک - خانه هنرمندان ایران 

نمایشگاه نقاشی آهو - گالری شکوه 

شرکت دادن هنرجویان برتر در جشنواره ها و مسابقات هنری
آموزشگاه هنر و اندیشه هماره کوشیده است تا امکان شرکت هنرجویان در جشنواره های مختلف هنری را فراهم آورد.حضور هنرجویان موسیقی در جشنواره هایی نظیر : جشنواره موسیقی فجر-جشنواره موسیقی عطر یاس - جشنواره موسیقی محله -شب شعر های انجمن اراکی های مقیم تهران - نشست های انجمن بوستان و گلستان سعدی - جشنواره آموزشگاه های آزاد هنری سراسر کشور و... از آن جمله است .

برگزاری نشست های ماهانه با حضورخانواده محترم هنرجویان
این سلسله نشست ها که " گام های نخست ... " نام دارد به صورت ماهانه با حضور خانواده هنرجویان و مدرسین برگزار می شود. هدف از این نشست ها ایجاد موقعیت اجرا برای هنرجویان و ایجاد انگیزه بیشتر برای فراگیری ساز و کسب تجربه در اجرای موسیقی روی صحنه و اجرای گروه های مختلف هنرجویی آموزشگاه می باشد .هنرجویان در هر سطح امکان اجرا در این نشست ها را دارند .

 

تشکیل ارکسترهای هنرجویی و برنامه ریزی برای اجرای آنها
یکی از موارد بسیار مهم در ایجاد انگیزه برای هنرجو ،همنوازی با سایر سازها می باشد. آموزشگاه هنر و اندیشه با تشکیل گروه های مختلف هنرجویی در گونه های مختلف موسیقی نظیر ارکستر موسیقی تلفیقی-ارکستر موسیقی سنتی -همنوازان گیتارکلاسیک - همنوازان گیتار فلامنکو- همنوازان سازهای کوبه ای و گروه های موسیقی کودک و ... به این مهم توجه ویژه دارد. ارکستر ملی جوانان پرنیان به رهبری امید سیاره - آرشاما به سرپرستی آرش فنائیان - گروه همنوازی گیتار فلامنک به سرپرستی کاویان رجبی و گروه همنوازان تمبک به سرپرستی محمدرضا طیارتا کنون موفق به کسب رتبه های برتر جشنواره های مختلف موسیقی سراسر کشور گردیده اند.واگذاری محل برای تمرین ارکسترها
آموزشگاه هنر و اندیشه این امکان را دارد که محل های مناسب برای تمرین ارکسترهای دارای مجوز خارج از آموزشگاه جهت تمرین موسیقی با شرایط مناسب در اختیار آنها قرار دهد. 

آهنگسازی و تولید موسیقی
و نت نویسی
بیشتر مدرسین موسیقی آموزشگاه سابقه و تجربه ی آهنگسازی آلبوم های موسیقی و فیلمها و سریالهای تلویزیونی را دارا می باشند . از این رو سفارش ساخت موسیقی در ژانر های مختلف پذیرفته می شود .
همچنین نت نویسی کامپیوتری برای انتشار قطعات موسیقی و یا پارتیتورنیز در این آموزشگاه انجام می شود .بازدید از صفحه : 10850