رسیتال هنرجویی گیتار- پیانو و موسیقی کودک اقلیم

گزارش رسیتال هنرجویی گیتار- پیانو

و موسیقی کودک اقلیم

بهمن ماه سال نود و سه

)به روایت نرگس باقری  رویا کرمی)

سابقه برگزاری رسیتال هنرجویی گیتار ـ پیانو اقلیم به 4 سال گذشته می رسد که در ابتدا منحصر به ساز گیتار بود. سپس با همکاری عده ای از اساتید پیانو، هنرجویان علاقه مند پیانو نیز به اجرای قطعاتی در این رسیتال پرداختند. به تدریج تعداد هنرجویانی که در این رسیتال شرکت میکردند به حدی رسید که امکان افزودن ساز دیگری وجود نداشت مگر بخش موسیقی کودک. به این شکل این رسیتال با تمرکز روی دو ساز گیتار و پیانو فعالیت خود را بطور مداوم و بی وقفه، به صورت شش ماه یکبار ادامه داد.

این رسیتال هفتمین رسیتال هنرجویی بود که با همراهی بخش های جنبی اعم از اجراهای حرفه ای گروه های آرشاما و مستو برگزار شد. داوری یک هفته قبل از اجرا در تاریخ 3 بهمن ماه و با سختگیری نسبی در هنرکده ی اقلیم انجام شد و هنرجویانی که موفق به کسب امتیاز لازم برای شرکت در این رسیتال بودند انتخاب شده، روز جمعه 10 بهمن ماه 93 به روی صحنه فرهنگسرای ارسباران رفتند؛ درحالی که اساتید و خانواده های محترم ایشان شاهد اجرای آنها بودند. باقی هنرجویان طبق نظراتی که اساتید مطرح کردند، با شرط تلاش بیشتر و دریافت مجوز حضور در رسیتال، توانستند در رسیتال هنرواندیشه که 1 اسفند ماه در خانه موزه استاد انتظامی برگزار شد، شرکت کنند.

زمان شروع برنامه روز جمعه ساعت 14 بود اما به دلیل عدم تحویل به موقع سالن با اندکی تأخیر آغاز و در دو بخش اجرا شد. 

در بخش اول گروه نی کوبه به سرپرستی استاد ایثار یاور اجرای زیبایی به عنوان افتتاحیه ی برنامه داشتند. 

سپس با خوش آمدگویی مجری برنامه آقای سروش دوستی اهداف رسیتال و اشواق قلبی دبیرخانه برگزاری به حضار ابلاغ شد. پس از آن در دسته بندی های مجزا، هنرجویان گیتار و پیانو به ترتیب روی صحنه آمده و قطعات خود را اجرا کردند (نام عزیزان و ترتیب اجرای آنها در بروشور مربوط به رسیتال ذکر شده است. دسته بندی هنرجویان و ترتیب اجرای آنها به این صورت بود که ابتدا هنرجویانی که رتبه پایین تری در ژوری کسب کرده بودند به اجرای قطعات خود پرداخته و به این ترتیب و در نهایت در پایان بخش دوم رسیتال، شاهد اجرای رتبه A بودیم). 

گفتنی است که در این بخش و در میان تک نوازی های عزیزان، اجرای دوئت زیبای گیتار و ویولن از قطعه آداجیو توسط خانم ها مهسا باباخانی (ویولن) و ماهگل احمدی (گیتار) به سرپرستی استاد آرش فناییان دیده می شد. 

در پایان این بخش، ایمان امیری به اتفاق مربی خود خانم آرزو خیری به اجرای قطعه ی پدرخوانده پرداختند که با استقبال و تشویق حاضرین همراه بود.

پس از 5 دقیقه استراحت، بخش دوم برنامه با اجرای Fiesta De La Farrukaتوسط گروه مستو (هیمن قادرزاده، کیانا وحیدی منش و علیرضا جنقو) آغاز شد. (گروه مستو به سرپرستی آرش فناییان چند سالی است که بطور جدی فعالیت می کند). 

این بخش نیز مانند بخش اول با تک نوازی های متعدد هنرجویان گیتار و پیانو ادامه پیدا کرد.

 

و در میان آنها، گروه کودک اقلیم به سرپرستی خانم مهرسا دبیری به اجرای دو قطعه پرداختند. 

اساسا در این رسیتال ها، بخش موسیقی کودک از جذابیت های ویژه ای برخوردار است. دلیل آن جدا از جذابیت های اجرای کودکان نازنین، تنوعی است که به فضای جدی رسیتال می دهد. 

در نهایت مجری رسیتال، از چند تن از نوازندگان گروه هنری Arshama (آرش فناییان، ایثار یاور، آرزو خیری، مهرسا دبیری و هیمن قادرزاده) به روی صحنه دعوت کرد تا با اجرای قطعه ی Destiny از آخرین آلبوم موسیقی خود ـ تریلوژی ـ رسیتال را به پایان ببرند.

در پایان رسیتال به رسم یادبود و به پاس تلاش تیم اجرایی (تانیا توکلی، شروین دوستی، مهدی عسگری، ساحل ایجازی، نرگس باقری، رویا کرمی و ابوالفضل محمدقلی) و مجری طرح - خانم رامک رحمانی، جوایزی توسط آقای آرش فناییان ـ دبیر رسیتال ـ به ایشان اهدا شد. سپس با درخواست مجری برنامه، سرپرستان گروه کودک (خانم ها آرزو خیری و مهرسا دبیری)، آقای آرش فناییان و خانم پریسا نوروزی بر روی صحنه آمده و به هنرجویان توسط ایشان لوح تقدیر اعطا گشت.

لازم به ذکر است که در این رسیتال، هنرجویان عزیز گیتار به سرپرستی اساتید محترمشان  آقایان آرش فناییان و هیمن قادرزاده و هنرجویان پیانو به سرپرستی خانم ها پریسا نوروزی، مهرسا دبیری، کاوه صالحی و علی معتمدی به هنرنمایی پرداختند.

در آخر از تیم عکاسی رسیتال خانم زهرا سنگیان و آقای پدرام رضایی، اساتید گرامی خانم ها الهام دهقان، آرزو خیری، کیانا وحیدی منش و آقای هیمن قادرزاده که به عنوان تیم فنی نیز ما را در برگزاری هر چه بهتر این رسیتال یاری کردند تشکر به عمل آمد. 
»»» بازدید از این خبر :  1643