اینستالیشن سایبان بوریایی

چیدمان مفهومی «سایه بان بوریایی» توسط گروه «موومان» و با شرکت بیش از چهارصد خواهر و برادر از اقصی نقاط جهان و با طراحی و کارگردانی آرش فناییان  اجرا شد. 

آرش فناییان، طراح و کارگردان این چیدمان درباره چگونگی شکل گیری آن گفت: پنج هفته پیش، فرهنگسرای ابن سینا اینستالیشنی با سوژه دهه مهرورزی و کرامت به من سفارش داد و پیرو این سفارش، ایده ای مبنی بر برگزاری اینستالیشنی با موضوع مهر خواهر و برادری و به شکل استفاده از عکس های پرسنلی خواهر و برادرانی زیر ۹ سال از تمام ملیت ها و نژادهای گوناگون جهان به ذهنم رسید. بلافاصله برای اجرای این ایده، اقدام به انتشار دو زبانه اعلانی در فضای مجازی مبنی بر ارسال عکس و آمادگی علاقمندان به شرکت در چیدمانی با ابژه «مهر خواهر و برادری» کردم و سپس از طریق دوستان، آشنایان و دیگر روابطی که ممکن بود، عکس های خواهر و برادرهایی از اقصی نقاط جهان را دریافت و جمع کردم که این عکس ها هم اکنون در این چیدمان حاضرند.

در واقع دهه کرامت اسباب این اتحاد جهانی را فراهم آورده است و در بخشی از این چیدمان، عکس های پرسنلی خواهر و برادرهایی زیر ۹ سال از ملیت ها و نژادهای گوناگون جهان را از پشت دار گبه‌ای به نظاره می نشینیم.

 رویا شاهنده، آرزو خیری، کیانا وحیدی منش، بابک قاسم زاده اصل، کیمیا اوجبی، ماهگل سرشت احمدی، رُزا کریمی و افشین زارعی از جمله هنرمندانی هستند که در اجرای این آیین با فناییان همکاری کرده اند.
»»» بازدید از این خبر :  1150